Cviky na brucho

Pozrite si tie najúčinnejšie cviky na brucho. Videá vás prevedú sériou cvikov, ktoré sú zamerané na brušné partie.

Na úvod si pozrite toto video (nižšie je ďalšie):

V prvom rade je potrebné si uvedomiť, že veľké brucho nemusí vždy znamenať obezitu. Dôvodom môže byť i chybné držanie tela, tvar tráviacej sústavy alebo nadbytočná voda. V prípade, že máte podozrenie na akúkoľvek z týchto vecí, navštívte prosím lekára.

Ako schudnúť na bruchu?

Ako sme už povedali, cviky na brucho spočívajú najmä v kardio aktivitách. Cielením precvičovaním brucha nedosiahnete požadované výsledky v chudnutí bez toho, aby ste nerobili aj celkové kardio.

Viac cvikov si môžete pozrieť v nasledujúcom videu:

Pokiaľ máte problémy s brušnými partiami, príde vhod i správna dukanova diéta. Cvičenie na brucho je potrebné pre spevnenie vášho tela. Ak sa rozhodnete schudnúť, tak vaše brucho bude o niečo slabšie a musíte ho podporiť posilňovaním. Na to sú najlepšie brušáky a výkopy.

Pri brušákoch sa fantázii medze nekladú. Môžete praktikovať jednoduché na rovnej podložke alebo ťažšie na šikmej. Vždy odporúčame mať zafixované nohy pre lepšiu stabilitu a cielené zapojenie brušných svalov. Pred a počas cvičenia brušákov nepite nadmerné množstvo vody, inak sa vám nebude cvičiť najpríjemnejšie.

Výkopy spočívajú v zavesení sa na rebriny a vykopávaní nôh v páse. Visíte vo vzduchu a snažíte sa vykopávať nohy do aspoň 90 stupňového uhla s trupom. Toto je náročnejší cvik a okrem pevného brucha vyžaduje aj silu v rukách. Každopádne, stojí za to.